آغاز همکاری شتابدهنده نیروان با اَپک

به گزارش روابط عمومی شتابدهنده انرژی و هوش مصنوعی نیروان، در جلسه‌ایی که با حضور همکاران شتابدهنده نیروان، هیبردان و اپک (انجمن شرکت‌های مهندسی و پیمانکاری نفت، گاز و پتروشیمی) برگزار گردید، شرکت هیربدان ضمن معرفی و اعلام حمایت از شتابدهنده نیروان به عنوان یک شتابدهنده درعرصه انرژی هوشمند و اظهار فعالیت‌هایی که این شتابدهنده تا به حال انجام داده‌است، برای همکاری با کمیته گاز انجمن اپک اعلام آمادگی نمود.

به همین منظور آقای مهندس معظمی عضو هیات مدیره اپک، گزارشی درخصوص جلسه با مجری پروژه‌ی طراحی و اجرای زیست بوم فناوری در صنعت گاز کشور ارائه و از طرح شتابدهنده نیروان برای همکاری با مرکز پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز استقبال نمودند.

آقای مهندس طاهری عضو دبیرخانه انجمن اپک نیز ضمن استقبال از همکاری شتابدهنده نیروان با انجمن خواستار توجه به گازهای فلر در شرکت های دانش بنیان شدند. لازم به ذکر است که گازهای فلر؛ گازهایی هستند که در فرآیند استخراج نفت به دست می‌آید و به دلیل نبود تاسیسات لازم برای استفاده، باید سوزانده شوند.

در نهایت مقرر شد کارگروه توسعه فناوری در صنایع گاز با عضویت همکارانی از شتابدهنده انرژی و هوش مصنوعی نیروان و دبیرخانه انجمن اپک تشکیل و زمینه‌های همکاری بیشتر با سازمان‌های مرتبط مثل مرکز پژوهش شرکت ملی گاز ایجاد شود. 

در آخر پیشنهاد شد چندین پروژه شامل پایش هوشمند خطوط انتقال گاز، سامانه تعامل با مشترکین (آوانیر)، سامانه ساختمان هوشمند، سامانه کنترل هوشمند پتروشیمی‌ها و... به آقای دکتر مظلوم فارسی باف مدیریت مرکز پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز، ارائه شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *