سکوی «کنترل از راه دور» نفت ایران در خلیج فارس بهره‌برداری شد

شرکت نفت فلات قاره از آغاز بهره‌برداری سکوی یک‌هزار و 50 تنی میدان نفتی «سلمان» با هدف افزایش ظرفیت برداشت نفت از میدان مشترک «سلمان» خبر داد و اعلام کرد: سکوی «اس یک» 100 درصد ایرانی بوده تجهیزات فرآیندی و ایمنی این سکوی سرچاهی کنترل از راه دور از سکوی مادر (سلمان) مدیریت می‌شود.

 

به گزارش انرژی نیوز به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، شرکت نفت فلات قاره ایران از انجام عملیات تکمیلی راه‌اندازی و بهره‌برداری از این سکوی ۱۰۵۰ تنی خبر داد و اعلام کرد: این سکوی سرچاهی ازسوی متخصصان ایرانی ساخته و در اسفندماه پارسال نصب شده بود که با بهره‌برداری از آن، ظرفیت تولید نفت این میدان مشترک افزایش خواهد یافت.

 

مهندسی، طراحی و ساخت سکویS۱صددرصد ایرانی است و در ساخت آن، از روزآمدترین تجهیزات کنترل استفاده شده و همه تجهیزات فرآیندی و ایمنی این سکوی سرچاهی به‌صورت کنترل از راه دور از سکوی مادر (سلمان)، راهبری و پایش آن از طریق دوربین‌های مدار بسته انجام می‌شود.

 

پس از نصب عرشه سکویS۱، عملیات هوک‌آپ شامل برقراری ارتباط برق و فیبر نوری زیردریایی میان سکوهای مجتمع نفتی سلمان و سکوی اقماریS۱، همچنین ارتباط لوله‌های زیردریایی نفت و گاز با سکو و اجرای دیگر اتصالات از شیرهای سرچاهی انجام و پس از آزمایش‌های رادیوگرافی، هیدروتست و نشتی‌یابی، عملیات پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی مطابق با استانداردهای روزآمد و با نظارت همکاران سکوی سلمان و مهندسی و ساختمان اجرا شده است.

 

اجرای این پروژه ملی در میدان مشترک سلمان با همکاری سازنده و موثر همکاران منطقه لاوان به‌ویژه کارکنان سکوی سلمان، همچنین همکاران در مدیریت‌های مختلف سازمان از جمله بازرسی فنی، امور فنی، حفاظت فنی، امور مالی و تدارکات و کالا در کنار مدیریت مهندسی و ساختمان، اچ‌اس‌یی، حراست، منابع انسانی و پیمانکار پروژه امکان‌پذیر شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *